תביעות ביטוח לאומי

תביעות ביטוח לאומי

ייצוג נפגעי תאונות עבודה / פגיעות בעבודה / מחלות מקצוע

משרדנו עוסק בייצוג נפגעי תאונות עבודה ומחלות מקצוע על כל סוגיהן: תאונות במפעלים, תאונות בשטח, תאונות בשליחות המעביד, תאונות בדרך לעבודה ובחזרה ממנה, תאונות ברכבי עבודה, מחלות מקצוע ומחלות כתוצאה מחשיפה בעבודה, לרבות: חשיפה לאבק, לאסבסט, ללשלשת יונים, לכימיקאלים, לשמש, למסירי שומנים, אבקות ועוד.

רבים טועים לחשוב כי המושג "תאונת עבודה" מתייחס רק לתאונות בשטח מקום העבודה ואינם  מודעים לעובדה כי "תאונת עבודה" הוא מושג רחב מאוד שיכול להכיל בתוכו מגוון אירועים תאונתיים ו/או מחלות.

אנו מייצגים את לקוחותינו בכל ההליכים מול המוסד לביטוח לאומי החל מהגשת התביעה ועד לוועדות רפואיות לקביעת אחוזי נכות וערעורים בבית הדין.

נפגע תאונת עבודה או מחלה הנובעת מהעבודה זכאי לעיתים לקבלת פיצוי במקביל גם ממקורות אחרים ולהכרה בביטוח לאומי יש השלכה גם על הליכים מקבילים אלו (כגון: תביעה נזיקית, תביעות לביטוחים פרטיים ועוד).

חשוב לציין כי להכרה בתאונה כ"תאונת עבודה" או במחלה ככזו הנובעת מעבודה, יש חשיבות מכרעת, וההשלכות הכלכליות יכולות להיות מרחיקות לכת, שכן במקרים מסויימים ניתן לזכות בקצבה חודשית מאת המוסד לביטוח לאומי שתושלם לנפגע לכל חייו.

אין ספק כי ההליכים מול המוסד לביטוח לאומי חייבים להיות מנוהלים במקצועיות, תוך הבנה מלאה של ההליכים המשפטיים, כולל בקיאות בתחום הרפואי הרלוונטי לפגיעה.

משרדנו מייצג זכאים בתביעות כנגד המוסד לביטוח לאומי במגוון ענפים, לרבות: 

  • תביעות לדמי פגיעה וקביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה, מחלות ומחלות מקצוע.
  • תביעות לקצבת נכות כללית.
  • תביעות לקצבת ילד נכה.
  • תביעות לקצבת שירותים מיוחדים לזכאי נכות כללית.
  • תביעות לקצבה מיוחדת לנפגעי עבודה.
  • תביעות לדמי תאונה.

 הייצוג בתביעות כנגד המוסד לביטוח לאומי כולל ייצוג בשלבי הגשת התביעה, ייצוג אל מול פקידי התביעות של המוסד לביטוח    לאומי בשלבי בחינת התביעה וייצוג בתביעות וערעורים על החלטות של פקידי התביעות במוסד לביטוח לאומי  ושל הוועדות  הרפואיות.